MailBoxSaveFileDBs

c/c++pascalsql

int MailBoxSaveFileDBs(DWORD mailbox, DWORD id, DWORD fileidx, LPCSTR filename, LPCSTR table, LPCSTR attr, LPCSTR cond);
function MailBoxSaveFileDBs(mailbox, id, fileidx: integer; filename, table, attr, cond : PChar) : integer;
FUNCTION MailBoxSaveFileDBs(IN mailbox INT, IN id INT, IN fileidx INT, INOUT filename CHAR(255), INOUT table CHAR (63), INOUT attr CHAR (31), INOUT cond CHAR (4090)) RETURNS INT;

Parametry

mailbox handle poštovní schránky
id identifikátor zásilky
fileidx pořadové číslo souboru z přílohy (počínaje od 0), má význam pouze pokud není zadáno jméno souboru z přílohy
filename jméno souboru z přílohy, je-li zadán parametr fileidx, má hodnotu NIL (NULL) nebo prázdný řetězec
table jméno tabulky, do které se bude ukládat (obecně tam může být cokoliv, co může být v SELECTU za FROM)
attr jméno sloupce, do kterého se bude ukládat (musí to být sloupec proměnné délky typu CLOB nebo BLOB)
cond výběrová podmínka, která identifikuje záznam, do kterého se bude ukládat (podmínka musí vybrat právě jeden záznam, jiný počet vybraných záznamů způsobí výjimku 21000 (SQ_CARDINALITY_VIOLATION))

Od verze

7.0d

Popis

Uloží připojený soubor vybrané poštovní zásilky do tabulky table. Pro výběr záznamu je použito SQL podmínky (na rozdíl od obdobné funkce MailBoxSaveFileDBr, která určuje záznam k uložení souboru způsobem používaným v klientském jazyce).

Načtení souborů připojených k zásilce může být provedeno dvěma způsoby. Jednak lze pomocí funkcí MailBoxLoad a MailBoxGetFilInfo získat seznam připojených souborů a informace o nich (jméno, datum apod.) a na disk uložit pouze vybrané soubory. Pokud potřebujeme získat všechny soubory a na jejich jménech nezáleží, lze v funkci MailBoxSaveFileAs volat v cyklu s parametrem fileidx rovným 0 až počet připojených souborů–1. Jestliže počet připojených souborů není předem znám, lze funkci volat dokud nevrátí chybu MAIL_NO_MORE_FILES.

Tabulka table musí existovat a mít vhodný řádek a sloupec.

Hodnota funkce

Funkce vrací nulu v případě úspěchu a číslo chyby v případě neúspěchu. Číslo chyby lze zjistit také pomocí Sz_error nebo Signalize.

Viz